උන්ට ඕන වුනේ සිංහලුන්ට කියලා ගහගන්නයි – බෝම්බ ප්‍රහාරයේ වැරදුන ඉලක්කය හෙලිවෙයි

බෝම්බ ගහපු දවසෙ ඉදලම මන් කල්පනා කලේ ඇයි මුන් මේ වගේ මෝඩ වැඩක් කලේ කියල. මේ ගැන යාලුවන්ගෙන් අහුවහම උන් කිව්වෙ ජ්‍යාත්ත්‍යන්තරේ අවදානෙ ගන්න කියල. ඒත් දැන් තේරෙනව ඒක එහෙම නෙමෙයි කියල.

මේ හැම තැනින්ම අහුවෙන කඩුකිණිසි ආයුද දැක්කහම. මේකයි මට අනුව උන්ගෙ ප්ලෑන් එක.
මුස්ලිම් සමාජයේ සාමාන්‍ය සංඛ්‍යාවක් මේ ප්‍රහාරයගැන කලින් දැනුවත් ඇති.

ඔවුන්ට ඕන උනේ බෝම්බවලින් පස්සෙ සින්හලයො ෆෝම් වෙලා උන්ගෙ ගෙවල් පල්ලි වලට ගහන්න ආවහම සිංහලයො වැඩි ගානක් කපලවෙඩි තියලමරල සිංහලයො උන්ට ගැහුව කියල ජ්‍යාත්ත්‍යන්තරේටත් ගෙනිහින් උන්ගෙ වාසියට හරවගන්න. ඒකයි උන් බෝම්බෙටකලින් උන් ආයුද රැස් කරේ.

නැත්තන් ඔයමරාගෙනමැරෙන උන් දේපල ලියල සල්ලි දීල ඇමිනෙන්න හදන්නෙ නෑ. සිංහලයො ගහන්න ගියෙ නැති එකෙන් උන්ගෙ ප්ලෑන් ඔක්කොම අල වෙලා කෙල වෙලා ඉන්නෙ.

හිතපන් මචන් එහෙම සිංහලයො ගැහුවනම් ලංකාවෙ දැන් සතියක් වෙලා අපි තාම ගහගන්නව. Army එකටත් කොන්ට්‍රෝල් කරන්න බැරි වෙනව. පස්සෙ Army එකට ත්‍රස්තවාදියොහොයන එක පැත්තක තියල අපිව ආන්බාන් කරන්න වෙනව. උන් Army ඇදුම් තියාගෙන හිටියෙ ඒව ඇදගෙන අවිල්ල මරන්නනම් ලංකාවෙ Army එකත් මෙහෙම කරනව කියල BBC නාලිකා ලස්සනට කියයි. එහෙම උනානම් ලංකාවට සාම සාධක හමුදාවක් දැන් එවල.

මේ වෙලාවෙ අපිට කරන්න පුලුවන් හොදම දේ ආරක්ශක අංශ වලට උන්ව අල්ලන්න සහය වීම. මුන් බලන් ඉන්නෙ අපි ගලක් හරි ගහනකන්. අපි බුද්ධියෙන් වැඩකල යුතු කාලයක් මේ. මහනුවර සිද්දියෙදි උන් වීරය වෙලා අපි වැරදි කාරයො කියල ලේබලේ ඇලෙව්ව. මේපාරත් උන් හිතන් හිටියෙ උන් බෝම්බ ගහපු එකට පලිගන්න අපිත් උන්ට ගහයි කියල.

උපුටා ගැනීම මුහුනු පොතෙන්…