සමෘද්ධිය සති දෙකක් ප්‍රමාද වෙයි..!

සමෘද්ධි දීමනාව සති දෙකක් ප්‍රමාද විය හැකි බව අමාත්‍ය ආචාර්ය බන්දුල ගුණවර්ධන පවසයි.

අමාත්‍යවරයා මේ බව සඳහන් කර ඇත්තේ අද (10) පැවති කැබිනට් තීරණ දැනුම් දෙන මාධ්‍ය හමුවේදී අදහස් දක්වමින්ය.

එහිදී සඳහන් කෙරුණු ආකාරයට භාණ්ඩාගාරය දරුණු මූල්‍ය අර්බුදයකට මුහුණ දී ඇති බව ජනාධිපතිවරයා කැබිනට් මණ්ඩලයට දැනුම්දී තිබේ. ඒ අනුව සියලු අමාත්‍යංශවලට 2023 අයවැය ලේඛනයෙන් වෙන්කර ඇති මුදලින් සියයට 05 ක් කපා හැරීමට ද යෝජනා වී ඇති බව අමාත්‍යවරයා සදහන් කළේය.

මේ අතර විචාරකයන් පවසන්නේ, දැඩි මුල්‍ය දුෂ්කරතාවක සිටින අතරේ විපක්ෂය පළාත් පාලන මැතිවරණයක් ඉල්ලා සිටීම නියත වශයෙන්ම තිබෙන ආර්ථික පීඩනය තවදුරටත් උත්සන්න කිරීමක් වනු ඇති බවය. එසේම පළාත් පාලන ජන්දයක් පැවැත්වීම තුළ කිසිම ආකාරයට ආණ්ඩු වෙනසක් සඳහා ද අවස්ථාව නොමැති බවත්, එබැවින් දුෂ්කරම මොහොතේ පළාත් පාලන මැතිවරණයක් වෙත යාම දේශපාලන පක්ෂ කිහිපයකට අවශ්‍යව තිබීම ජාතික අවාසනාවක් බවත් ඔවුන් පෙන්වා දෙයි.

You May Also Like

About the Author: Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *