ජනපති රනිල් යන මග හරි..! විපක්ෂය කියන විදියට ටොෆී, චොකලට් බෙදුවොත් තිබුණටත් වඩා පහළට වැටෙනවා…! මන්ත්‍රි හර් ෂද සිල්වා කියයි..!

රට අතිශය අවදානම් තත්ත්වයකට පත්ව තිබෙන බව සමගි ජන බලවේගයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ආචාර්ය හර්ෂ ද සිල්වා මහතා පැවසීය.

ඒ අනුව රජයේ ආදායම වැඩිකර ගැනීමට රජය ගත් තීරණ නිසා ජනතාව, සමාජය දැඩි පීඩනයකට පත්ව තිබෙන බවත්, එම බදු ආදායම වැඩි කර නොගන්නේ නම් ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලත් සමග එකඟවුණු වැඩපිළිවෙළ කඩා වැටීමේ ඉඩ තිබෙන බවත් කොළඹ විපක්ෂනායක කාර්යාලයේ පැවති මාධ්‍ය හමුවකට එක්වෙමින් හෙතෙම සඳහන් කළේය.

“අද අපි ඉන්නේ භයංකාර තැනක. මම මේ රටේ මිනිස්සුන්ට පැහැදිලි කරලා දුන්නා වගේ අපි දැන් යම් සමතුලිතතාවක ඉන්නවා. නමුත් ඒ සමතුලිතතාව තිබෙන්නේ පෝලිම් යුගයට කලින් තිබුණු යුගයට වඩා අතිශයින්ම වෙනස් තැනක.

අපි අතිශයින් අවදානම් තැනක ඉන්නේ. අපිට අවශ්‍ය වෙලා තිබුණු රජයේ ආදායම වැඩිකරගන්න රජය ගත්ත තීරණ නිසා ජනතාව, සමාජය දැඩි පීඩනයකට පත්වෙලා තියෙනවා. ඒත් ඒ බදු ආදායම වැඩි නොකර ගත්තොත් අපි ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලත් සමග එකඟවුණු වැඩපිළිවෙළ කඩා වැටෙන්න ඉඩ තියෙනවා. ඒක කඩාගෙන වැටුණොත් කවුද අපිට අත දෙන්න ඉන්නේ ගොඩ එන්න? අපි දන්නවා නම් ගැටලුව, ඒ ගැටලුවෙන් ගොඩ එන්න ක්‍රමවේදයක් තියෙනවාද? ඒ ක්‍රමවේදය හරහා ගොඩ එන්නේ නැතිව ජනතාවයට ටොෆී, චොකලට් බෙදන්න ගිහින් ආයෙත් ඒ වළේ තිබුණටත් වඩා පහළට වැටෙනවාද? පහළට වැටෙනවා නම් ඉතින් බයි බායි තමයි.

You May Also Like

About the Author: Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *